Láska a sexualita

Sexualita a její následné prožívání je naší nedílnou součástí. Každý z nás ji nějakým způsobem prožívá. Myslím si, že je to odraz nás samotných.

V současné době si však nelze nevšimnout, jak je veřejnosti publikována. Jako něco, co nemá absolutně žádnou hodnotu. Věc, kterou si vezmeme, ukojíme s ní své nejnižší pudy a zahodíme. Proč by ne? Žijeme přeci v konzumní a povrchní době odstřiženi od sebe sama. Máme ve své podstatě hojnost všeho a tak se nezdráháme vzít si vše.

Jenže s tím vším přichází PRÁZDNOTA. Ta, oděná do pláště neviditelnosti, se vkrádá do našich srdcí a požírá duši. Naše odloučení od podstaty života se tak prohlubuje. Přijde nám absolutně normální propojovat se s někým bez lásky anebo případně, jsme-li ve vztahu, tak bez otevření svého srdce.

To, že jsme s někým v páru, ještě neznamená, že naše sexuální spojení bude vědomé a na té nejvyšší úrovni, kdy mezi milenci nejde o dosažení vrcholu, ale o sdílení své blízkosti. Když milujete a máte otevřené srdce, cítíte při každém dotyku, polibku, atd. že se propadáte celým vesmírem a rozkoš, kterou prožíváte, pociťujete i na buněčné úrovni. Čas pro vás přestává existovat. Vnímáte všemi smysly a srdce máte tak moc otevřené, že cítíte prýštit všechnu tu lásku a skrze své tělo jí vysíláte do svého milovaného protějšku. Je to ten nejkrásnější stav bytí.

Představte si, že dokonce i naši vzdálení předci věděli o této mocné energii, která vzniká během milování, a tu využívali pro své potřeby. Vždy však šlo o milování vědomé, na spirituální úrovni. A ne to instantní, které jak se zdá převažuje v dnešní době, kdy se „ten druhý“ využívá za účelem uspokojení.

A tak se ptám sebe sama: „Proč to tak je?“ Co se skrývá v pozadí toho všeho? Snad strach z vlastní zranitelnosti, pokud se plně někomu v lásce otevřeme? Nebo snad nedostatek kvalitních příkladů z našeho okolí a případně i z médií?

Ať tak či onak, mohla bych zde na toto téma psát snad ještě hodiny, ale to se mi vážně nechce. Toto je jen takové malé zamyšlení s přáním, aby i zde docházelo k transformaci. Je to můj pohled na realitu a je v naprostém pořádku, pokud si někdo myslí, že to tak není, anebo že jsou to jen hlouposti.

S láskou Šárka.

Šárka Sofie

Šárka Sofie

Šárka Sofiieee
Jmenuji se Šárka Sofieee, jsem fotografka . Velmi mne zajímá téma ženství a ráda s ním pracuji. A tak pokud hledáte fotografku, která by zachytila na fotografiích Vaší krásu a líbí se Vám má práce, kontaktujte mě :-)