O mém setkání s Hopi ohněm

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

Ach ano, je to tak přátelé. Rozhodla jsem se napsat pár vět o mém prvním setkání s Hopi ohněm, který ve mně zanechal příjemný pocit a ještě větší naladění na všudypřítomnou přírodu. Jaká krása. Na Hopi oheň mě pozvala krásná, čarovná bohyně a šamanka Martinka Výborná, která v Chomutově vede Mohendžodáro pro ženy. S nadšením jsem pozvání přijala a netrpělivě jsem očekávala ten velký den D 5.5.

Když konečně přišel, cítila jsem již od samého rána příjemné vzrušení z blížící se akce. Večer, který jsem netrpělivě vyhlížela, mě Martinka vyzvedla a my nabraly směr Blatno, které je jen kousek od Chomutova posazené v Krušných horách. Cesta byla velice příjemná a já byla překvapená, jak moc malebná krajina se před námi objevila. Svým vzhledem mi připomínala jižní Čechy a ne naše drsné, větrem ošlehané a divoké hory, které tak moc miluji.

Po chvilce jsme dojely do cíle k paní Pavlínce, která každý měsíc Hopi oheň pořádá na své zahradě a která ještě nebyla doma. A tak se přípravy zhostila Martinka a já byla spíše pouze jako pomocnice a fotografka na mobil.

Od Martinky jsem obdržela červený pásek, který jsem si uvázala a začala jsem s pomocí.  To první, co Martinka tuším udělala, bylo, že očistila vonným dýmem kamenný kruh, ve kterém se celá ceremonie odehrávala. Pak jsme připravily dřevo a kůru na oheň. Rozestavěly čajové svíčky kolem menšího kamenného kruhu podle světových stran a ozdobily květinami.

Mezi tím již stačili přijít první účastníci. Před zahájením nás Martinka všechny očistila vonným kouřem a vyzvala ke vstupu do magického kruhu po směru hodinových ručiček, kde si každý z nás intuitivně vybral své místo. Pak jsme si poslechli, jak se k nám Hopi oheň dostal. O tom, že pochází od Indiánů z kmene Hopi, provádí se každý měsíc v den se stejným číslem a děje se tak po celé Zemi na mnoha místech v 19:00 hodin.

Jde o rituál  propojení všech modliteb za mír, harmonii, oceňování všech krásných aspektů v našem životě a zaslání našich přání. My ženy jsme zapálily čajové svíce a Martinka začala hrát na šamanský buben. Zavřela jsem oči a nechala jsem se unášet a  pociťovat vnitřní svobodu a propojení s univerzem.

Do toho všeho jsme začali všichni postupně zpívat a a naprosto jsme podlehli tempu a rytmu, které udávala. Napadlo mě, jak neuvěřitelně jsme se všichni sladili. Pak přestala hrát  a vybídla nás ženy, aby každá dle světových stran zapálila oheň. Muži stáli a přihlíželi. Jelikož Hopi oheň nese ženskou esenci energie a tudíž oni jsou v roli pozorovatele.

 Pak pozdravila bytosti z nehmotného světa a poslala chřestidlo  s miskou obětin první ženě, která stála po její levici. Vysvětlila nám, abychom nejprve zachřestili, pozdravili posvátný oheň a v prvním kole poděkovali za věci, které přináší do našeho života radost. Pak jsme měli hodit do ohně obětinu, znovu zachřestit a poslat dál.

Druhé kolo bylo o zaslání svých přání do vesmíru a třetí, poslední bylo o tom, že každý řekl, co ho v daný moment napadlo. Muž stojící po mé levici vyslovil přání si zazpívat. A tak, když skončilo třetí kolo, chytili jsme se všichni za ruce a začali zpívat mantru.

Bylo to pro mě velice silné a krásné. Užívala jsem si ten okamžik, jak jen to šlo. Byla jsem z cela vědomě ponořená do přítomného okamžiku. A teď, když píšu tato slova, je to jako bych tam byla znova a cítila tu energii daného okamžiku, který se vtiskl do mé paměti a srdce.

Z celého rituálu jsem si odvezla silný zážitek, na který když si vzpomenu, tak mě zahřeje u srdce. A tak bych nakonec mého vyprávění chtěla všem poděkovat za tak hlubokou zkušenost a Martince za to, jak úžasná žena to je, a že mě pozvala na tak krásný rituál. Děkuji.

S láskou Šárka Sofiieee.

P.S. pokud i vy máte zkušenost s Hopi ohněm, klidně se o ní podělte  zde v komentářích 🙂

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

Šárka Sofieee, Martina Výborná, Hopi oheň

 

 

Šárka Sofiieee
Jmenuji se Šárka Sofieee, jsem fotografka . Velmi mne zajímá téma ženství a ráda s ním pracuji. A tak pokud hledáte fotografku, která by zachytila na fotografiích Vaší krásu a líbí se Vám má práce, kontaktujte mě :-)