Strach

Západ slunce a následně po špičkách přicházející noc mě snad nikdy nepřestane bavit pozorovat. Pro mě je to vždy magická doba, kdy cítím dotek věčnosti a esenci univerza. Při pozorování tohoto věky opakujícího se cyklu zažívám pocity jednoty a nekonečna. Bledě zářící hvězdy na sametově černé obloze mě fascinují snad celou věčnost. Závoj tmy spouští občas bedlivě skryté strachy anebo pocity, kdy si uvědomuji svou božskou část v sobě.

To jsou okamžiky, kdy vím, že mohu opravdu cokoliv. Energie síly mi proudí v krvi. Vnímám zdroj sama v sobě i kolem sebe. Připadám si tak velká i malá zároveň. Je to paradox, který nedokáži vysvětlit. Uvědomuji si, že jsem součástí toho všeho. Součást nekonečna. Pociťuji věčnost života v jakékoliv podobě. Jenže znenadání, jako zloděj, se vkrádají otázky.

Kdo jsem? Kam jdu? Jsem dobrý člověk? Podaří se mi dosáhnout v životě všeho, co si přeji? A pokud náhodou ne, bude můj život zbytečný?

Já vím dost dobře, po čem mé srdce prahne, jenže představa toho, že pokud nedosáhnu na hodnoty, které mám, ve mně vyvolávají pocit zmaru a prázdnoty. Úzkost pak na sebe nenechá dlouho čekat. Srdce začne bít rychleji a já vnímám temnotu, která mě halí do svého pláště. „Jsem ztracená!“, křičí vylekaně má duše a srdce svírá strach z marnosti. Dech se zrychluje. Propadám panice.

Svůj zrak upírám k hvězdné obloze a opět si uvědomuji nekonečnost toho všeho, čeho jsem součástí. Není tu nic, co by mě omezovalo. Jen já sama a mé strachy uložené v hlavě. Vše je možné. Opakuji sama pro sebe znovu a znovu tato slova jako mantru. Tato pravda se rozlévá po mém vědomí jako voda. Cítím ji v každé buňce až do morku kostí.

Ano, není třeba se bát. V tyto okamžiky se rozprostírá mé vědomí snad po celém vesmíru a možná ještě dál. Je to uklidňující pocit. Jsme přeci MOCNÉ A BOŽSKÉ BYTOSTI a to je třeba mít stále na mysli.

S lehkostí pozoruji noční oblohu a někdy zahlédnu i padající hvězdu. Vánek hladí mou tvář a jemně čechrá mé vlasy. Na tváři mi září úsměv a noc objímá mé tělo jako matka své dítě. Jsem v bezpečí a život je krásný. Děkuji za vše.

S láskou Šárka

Šárka Sofie

Šárka Sofie

Šárka Sofiieee
Jmenuji se Šárka Sofieee, jsem fotografka . Velmi mne zajímá téma ženství a ráda s ním pracuji. A tak pokud hledáte fotografku, která by zachytila na fotografiích Vaší krásu a líbí se Vám má práce, kontaktujte mě :-)